2-radigt Nitbälte Pyramid
Klassiskt tvåradigt svart läderbälte med pyramidnitar. Supersnyggt både till svarta och blåa jeans. Används inom de flesta subkulturer.
Det går att byta ut bältesspännet på detta skärp.
Storleksguide
Bredd ca 39 mm.
Mät din midja och se i storlekstabellen här under vilken storlek som passar dig bäst. Måtten är från spännet till första hålet respektive sista hålet.
- Small: 69-84 cm
- Medium: 83-98 cm
- Large: 93-108 cm
- Extra large: 105-119 cm
Klassisk Hårdrocksaccessoar
Hårdrockare, punkare, emos, gothare, rockabillys och andra alternativa människor tycker alla att ett tvåradigt pyramidbälte ingår i standardutrustningen.
Rockfest Temafest
Är det så att du ska gå på fest med temat rock eller hårdrock alternativt maskerad så är dessa rockbältet den perfekta accessoaren att bära. Vill du ha hjälp med din utstyrsel inför festen så ring, maila eller besök oss i butiken så hjälper vi jättegärna till.
Butik i Stockholm
Vill du klämma och känna lite så finns alla våra 2-radiga nitbälten med pyramidnitar även i vår butik på Gamla Brogatan 27 i Stockholm.